+
שבת 17 אפריל 2021

הסטודנט שהסתבך בגלל ויכוח על 20 שקלים לחנייה

ויכוח בגלל הנחה של 20 שקלים לחניה, סיבך אותו עם כתב אישום חריף * הסטודנט התרגז כי לא ניתנה לו הנחה בחניון של נתב"ג והחל לריב עם האחראי במקום, עד מהרה הויכוח הגיע לקללות ואיומים * משטרה שהגיעה למקום עצרה את המריבה, אך כתב אישום פלילי הוגש נגד הסטודנט * למרבה המזל, השופט היה רחמן ולא הרשיע אותו בכדי לא לפגוע בעתידו המקצועי

פורסם: 28.02.21 , 09:59 צפיות: 219 |
הסטודנט שהסתבך בגלל ויכוח על 20 שקלים לחנייה הסטודנט שהסתבך בגלל ויכוח על 20 שקלים לחנייה
ביקש מחיר מוזל של 2 ₪ לשעה

על פי כתב האישום, הסטודנט, שעבד לפרנסתו בנתב"ג, נדרש בצאתו מהחניון לשלם דמי חנייה בסכום המלא של 20 שקלים, בעוד שכעובד נתב"ג הוא זכאי לחנייה במחיר מוזל של 2 שקלים בלבד. הסטודנט כעס מאוד שמנסים לגבות ממנו את מלוא התשלום, הודיע לבקר החניונים, באמצעות האינטרקום, שאינו מתכוון לשלם על החנייה. כשהבקר הודיע לסטודנט שעליו לשלם את מלוא הסכום, מכיוון ששעות החנייה בכרטיסו הסתיימו, התפתח ויכוח בין הצדדים, שעד מהרה גלש לקללות ואיומים הדדיים. בין היתר אמר הסטודנט לבקר: "תעשה לי מחיר לפי שני שקל לשעה, לפני שאני אבוא, אני אשרוף אתכם" ו"תפתחו כבר, יא ב** ז****, אני אבוא לז*** אתכם". 

בעקבות חילופי הדברים, הסטודנט הזמין למקום את המשטרה בכדי להתלונן על בקר החנייה, אולם בסופו של עניין הוגש נגדו כתב אישום פלילי בגין איומים, אשר הובא לדיון בפני ביהמ"ש השלום. התביעה ציינה בטיעונים לעונש, שאין זו הפעם הראשונה שבה הסטודנט מסתבך עם החוק. לפני כשלוש שנים נפתח נגדו הליך פלילי בעבירה של הפרעה לשוטר. ההליך הסתיים ללא הרשעה, והוא נדון לשל"צ (שעות לתועלת הציבור) וצו מבחן. במקרה אחר, הורשע הסטודנט בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, והושת עליו עונש של מאסר על תנאי, קנס ופסילת רישיון נהיגה בפועל ועל תנאי. 

פרקליטו של הסטודנט, טען בפני השופט כי אם יורשע, עתידו המקצועי עלול להיפגע משמעותית. כידוע, עבר פלילי לא מאפשר לסטודנטים למשפטים לזכות בהסמכה כעורכי דין. לאחר משא ומתן הגיעו הצדדים להסכמה לפיה האישומים נגד הסטודנט יופחתו באופן משמעותי. תחילה הואשם הסטודנט באיומים חריפים ביותר, ואף בניסיון דריסה, אך אישומים אלה נמחקו מכתב האישום המתוקן. התביעה עמדה על רצונה להרשיע את הנאשם בכתב האישום, בעוד פרקליטו, ביקש להימנע מהרשעה. 

לאחר שמיעת הצדדים החליטה השופטת שלא להרשיע את הסטודנט, על אף שמדובר בהליך פלילי שני נגדו ולמרות עבירת התעבורה מעברו. 

בהכרעת דינה קבעה השופטת כי "אף שאין זו הפעם הראשונה, בה עומד הנאשם לדין, לאור נסיבות המקרה – בהן העבירה, אף שאינה קלת ערך, הרי שלפי נסיבותיה היא אינה מן החמורות, ולנאשם עלולה להיגרם פגיעה ממשית ומשמעותית בעתידו המקצועי, ובשים לב להוראות ההסדר אליו הגיעו הצדדים ועל אף כך שהמדינה/תביעות עמדה על הרשעתו בדין  – מצאתי לאמץ את עמדתו של עורך הדין שלא להרשיע את הנאשם גם הפעם".