ראשון 24 אוקטובר 2021

וחכם סידי אומר....

משרד הבריאות אישר זמנית הכנסת 500 אוהדים למשחקי הכדורגל. אני מבין את הקשיים של הקבוצות שיצטרכו להחליט איך ומי להכניס ועדו שאר בעיות...אבל לא מבין את הבקשה שלהן לדחייה, ואת ההודעה שיחכו לאוהדים עד "הפעימה" הבאה של הקהל ב-7.3. ואתם? אתם עד אז תתחסנו ותבואו. כולם מחכים לכם יותר מידי זמן.

פורסם: 02.03.21 , 03:20 צפיות: 371 |
וחכם סידי אומר.... וחכם סידי אומר....

כבר כמעט שנה. בעצם שנה, מה כמעט. ישראל "חוגגת" שנה לקורונה. אין אין חגיגה בלי בלי עוגה...או במקרה הזה בלי חיסון של פייזר, או מודרנה ואנחנו מאחלים למחלה הזו שלא תזכה לחגוג שנתיים. כן, עברה בדיוק שנה, או כמעט בדיוק שנה (יש דבר כזה, על פי "שעון הקורונה") מאז "פרוץ" המגפה ששיבשה את חיינו בכל התחומים, כולל בתחום הזה של הספורט. אם נהיה קצת יותר מדויקים אז אני מתכוון במקרה של הטור הזה, לקהל שנעלם מהמגרשים והיציעים. אז הנה יש בשורה. הקהל בדרך לחזור. רגע אל תתחבקו כמו בגול, אתם רק בדרך לחזור. ועל זה רציתי לדבר אתכם, על ה"בדרך".

כי בנינו כבר בשבוע שעבר יכול היה להגיע קהל. משרד הבריאות שכל כך התנגד לקהל הסכים לאפשר לליגת העל בכדורגל 500 אוהדים. אולי כלום, אבל מנגד זה המון. זה 500 אוהדים יותר מאשר יש עכשיו בכל משחק. נכון, יש בזה בעיתיות, אבל עדיין זה 500 איש., או במילים חמש מאות איש. 500 אוהדים שיוסיפו הרבה צבע למשחק, ובעיקר יראו משחק ולא מהבית. משהו שיעשה צמרמורת לכל מי שיגיע ליציע. ולא רק לו.

אבל מנהלת הליגות, שמייצגת את הקבוצות הודיעה כי הקבוצות לא מוכנות למספר הזה של 500 איש. המנהלת הודיעה כי ההחלטה של משרד הבריאות התקבלה: "מבלי להתייחס לפרמטרים מקצועיים שונים שהתבקשו על ידי המנהלת והקבוצות על מנת שנוכל לאפשר את חזרת הקהל בבטחה, באופן הגיוני ומבלי לפגוע בקהלים השונים". האמת, לא הבנתי ואני בחור שמבין. מבין את הנקרא. אומנם מגיע מיפו, אבל מבין.

אני גם מבין שיש בעיה עם זה. יכולה להיות בעיה עם הכמות, יכולה להיות בעיה עם ההיערכות יחסית לכמות, יכולה להיות בעיית הבחירה באותם 500, יכולים להיות הרבה מאוד דברים שאני לא יודע, או לא ער להם, כי אני לא מנהל קבוצה, אלא רק כותב עליהן. יכול מאוד להיות. קוראים לי משה, אבל לא אני ירדתי מהר סיני. למזלי אני מבין שגם אני טועה. לא מעט. אפילו הרבה. תראו מה קרה לי בחיי. טוב עזבו.

עזבו כי לא אני הנושא. הנושא או הפרט, היחיד. הנושא הוא אתם, הקהל.  זה מאוד פשוט, הקהל צריך לחזור. 500? אז 500. שהקבוצה תמצא את הדרך עם המנהלת לאפשר זאת. בכל זאת 500 איש שיגיעו, 500 איש שיצעקו, 500 איש שאפילו יקללו, חס וחלילה, העיקר אנשים ביציעים הדבר הכי חשוב. יש פה הרגשה של החמצה ולא על הדשא, אלא ביציע. צריך היה להיערך לכמות הזו ולהסתדר עם מה שיש. חבל. כי בנינו זה שם המשחק.

נכון בואו נהיה אופטימיים בתקופה כזו של חוסר אופטימיות. החיסון (שאני לא מבין את  כל "הדוקטורים" לרגע שמסבירים למה לא להתחסן) הזה מביא אולי את האור בקצה המנהרה, ואם לא אותו לפחות את המנהרה. החיסון מאפשר לנו אולי לחזור לשגרה וזה כולל גם לקפוץ בגול ולא לנחות על הספה, אלא על הבטון.,  או על כיסא הפלסטיק הקר, שבימים האלה הפך למצרך הכי מבוקש וחם של האוהדים, ויודעים מה גם של השחקנים. אז בשביל האופטימיות נציין כי המנהלת הודיעה כי ב-7.3 "בפעימה" השנייה של הקהל, שבה ייכנסו הרבה יותר אוהדים, יהיה קהל במגרש. אז ייערכו לזה בהתאם. האמת חבל שזה לא עכשיו, אבל חיכינו עד עכשיו נחכה עוד קצת. אבל קצת בבקשה. בסדר, כי בכל זאת יש לי עד אוגוסט את הדרכון הירוק...

האוהדים נקראים השחקן ה-12. בנינו הקורונה הבהירה כי האוהדים זה לא השחקן ה-12, אלא הם שחקן "בכיר" שפותח בהרכב בכל שבוע, גם אם זה ביציע, וכשהוא לא "משחק" חסרונו מורגש. אנחנו באמת מחכים לכם יותר מידי זמן. נקווה שאתם בכושר.. אז קדימה השחקנים יכינו את הרגליים...אתם בבקשה את הגרונות.....

וחכם סידי אומר: "אין טוב בלי רע... ואין רע בלי טוב....