ראשון 1 אוגוסט 2021

חגגו יום הולדת באותו אמבולנס שבו יולדו באשדוד

איחוד מרגש היה בין שלושת חובשי איחוד הצלה לבין תאומים, אח ואחות אותם יילדו בדיוק לפני 4 שנים באמבולנס ברחוב אח"י אילת. חובשי האיחוד אבי עמר, גבריאל מומקו ויעקב מזוז הגיעו עם אותו האמבולנס וחגגו לינון-שגיא ומוריה מלכה יום הולדת ארבע. מורן אמם של השניים: "אחרי 4 שנים זו סגירת מעגל. הילדים בריאים ושלמים בזכותכם".

פורסם: 12.03.21 , 12:14 צפיות: 543 |
חגגו יום הולדת באותו אמבולנס שבו יולדו באשדוד חגגו יום הולדת באותו אמבולנס שבו יולדו באשדוד
בדיוק לפני 4 שנים באותו האמבולנס. האם התאומים והחובשים.

היה זה לילה קר מאוד. השבוע לפני 4 שנים בדיוק. חובשי האיחוד קיבלו הודעה באמצע משמרת להגיע מהר לרחוב אח"י אילת באשדוד. הם לא חשבו פעמיים ויצאו למקום. בדרך כששאלו באיזה מספר ברחוב, אמרו להם שלא מדובר בבניין אלא ברחוב עצמו.  כששאלו שוב אפילו הבהירו להם שעליהם להגיע בדחיפות לספסל. כן, ספסל. כשבדקו למה בספסל? הסבירו להם כי יש אישה שכורעת ללדת והיא יושבת על ספסל ברחוב אח"י אילת שם היא  מחכה להם. על הדרך גם הוסיפו :"כנראה תצטרכו ליילד אותה באמבולנס. אין זמן להגיע לבית החולים". זה גם מה שקרה במציאות. החובשים הגיעו ויילדו אותה. רק מה שלא ידעו שמדובר בליגה כפולה של תאומים..... עכשיו בדיוק 4 שנים אחרי הם חזרו לאותו המקום, לאותו הרחוב ובדיוק לאותו הספסל עם האמבולנס שלהם, רק לסיבות אחרות לגמרי. סיבות חגיגיות.

חובשי איחוד הצלה אבי עמר, גבריאל מומקו ויעקב מזוז שהיו אנשי הצוות באותו האמבולנס חזרו השבוע אל המקום אליו הוזעקו לילד את מורן מלכה אם התאומים, רק הפעם כדי לחגוג את יום הולדתם של התאומים באותו המקום בדיוק ברחוב אח"י אילת באשדוד ובתוך האמבולנס בו הם נולדו. התאומים ששמם ינון-שגיא ומוריה מלכה לא חלמו שאת היומולדת יחגגו בכזה מקום מיוחד...

אותו הספסל 4 שנים אח"כ.

 נחזור לרגע לידתם. למזלם כאמור בעת משמרת אמבולנס שגרתית הוזעקו המתנדבים של איחוד הצלה לאימם הכורעת ללדת ברובע א' באשדוד. החובשים שהגיעו מצאו את מורן האם כשהיא בתחילת הליך הלידה שלהם, הם הכניסו אותה לתוך האמבולנס של איחוד הצלה שם החלה דרמה גדולה. אבי עמר מספר: "ראינו שהיא ממש מתחילה את הלידה, לא היה זמן אפילו לנסוע לבית החולים, מיד התחלנו להתארגן לקבלת הלידה ופתחנו את ערכת הלידה".

גבריאל מומקו החובש הנוסף מוסיף ומתאר את הרגעים שלא ישכח, כאילו היו לפני דקות: "מיד התחיל לצאת הילד הראשון וקבלתי את הלידה במלואה, אלה רגעים מלחיצים ומרגשים יחד. הבן יצא ראשון ונולד בריא. יכולנו לנשום לרווחה". אבל הם יכלו לעשות את זה לזמן קצר מאוד כי אז האם מורן סיפרה להם כי היא נושאת תאומים . גבריאל מומקו: " היא אמרה  לנו שיש לה עוד עובר בבטן. מיד פתחנו ערכת לידה נוספת והתחלנו ליילד שוב. לאחר מספר דקות נולדה הפעם בת". מסתבר כי כאן הם היו צריכים לפעול אחרת: "הבת הייתה זקוקה לסיוע נשימתי ופראמדיק שהגיע סייע לנו, חברנו לניידת טיפול נמרץ והם פינו את האם והפעוטות לבית החולים". מסיים גבריאל.

מחזור לשבוע הזה. עברו להם ארבע שנים ונראה כי האירוע נשכח. אבל זה רק נראה כאילו. כעבור לפני זמן לא רב, ראתה מורן ראיון אינטרנטי של אבי עמר שהתראיין ונשאל על פעילות איחוד הצלה בעיר. הוא סיפר גם על הלידה לפני 4 שנים כדוגמא, אבל לא ידע שיקבל על זה תגובה, ועוד כל כך מיוחדת. אבל הסתבר כי התגובה המיוחדת לא איחרה לבוא, ועוד מימי. האם מורן שראתה את הריאיון התרגשה כל כך ורשמה בתגובות בפייסבוק כי היא האישה שהם יילדו וכי הילדים בריאים והם כבר בני ארבע. כך נוצר הקשר המחודש בין השניים.

אבי עמר יצר קשר ואמר לה כי הוא וחבריו לא שכחו ולו לרגע את האירוע הזה של הלידה של התאומים שלה באמבולנס. עמר סיפר כי בכל הזדמנות הוא מתאר בהתרגשות את האירוע הזה של הלידה. אז עלה הרעיון המדהים, לחגוג את יום ההולדת ארבע לינון-שגיא ומוריה באמבולנס. בדיוק באותו האמבולנס בו נולדו. דבר כזה חשבו השניים, אף אחד לא יישכח. אמרו ועשו. הם הצליחו עם החובשים האחרים לארגן ולהפיק יומולדת הכי מיוחד שיכול היה להיות. אפילו מתנפחים הם הביאו, והיו גם עוגות ומתנות. יומולדת בדיוק כמו בכל אירוע חגיגי אחר של בני ארבע, רק שהפעם ה"אולם" או המקום בו נערך "האירוע" היה קצת שונה. אפילו הרבה שונה - אמבולנס. ללא ספק מתנת יום הולדת מיוחדת.

את המפגש המרגש סיכמה האם מורן: "אחרי 4 שנים זו סגירת מעגל. הילדים בריאים ושלמים בזכותכם, בזכות הפעולה המהירה שלכם והעזרה שלכם. אם לא הייתם, זה לא היה עובר ככה". מורן הוסיפה: "המתנדבים של איחוד הצלה באו בשניות לפני כולם, אפילו לפני השכנים שירדו במדרגות. הצוות היה מקצועי אסטטי ומסור, העלו אותי לאמבולנס וילדתי תוך דקות ספורות. הם אומנם לא מיילדים ובכל זאת הייתה לי לידה מושלמת. בזכות הידע שלהם, הם הרגיעו וטיפלו בי, ממש מלאכים עם לב זהב. צריך רק להגיד להם תודה רבה".

עכשיו אולי יתכננו יחד את האירוע המשמעותי הבא...בר ובת המצווה של התאומים...מעניין יהיה לראות את המפגש הזה עוד כמה שנים....ואיפה הוא יהיה...