+
שבת 17 אפריל 2021

נתניהו ולפיד מצאו מכנה משותף

שניהם תקפו את החלטת התובעת היוצאת בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, שהודיעה על פתיחת חקירה בעניין פשעי מלחמה שבוצעו בשטחים ובמזרח ירושלים מ-13 ביוני 2014 - יום פתיחת המבצע להשבת שלושת הנערים החטופים.

פורסם: 03.03.21 , 06:09 צפיות: 254 |
נתניהו ולפיד מצאו מכנה משותף נתניהו ולפיד מצאו מכנה משותף
בנימין נתניהו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת יאיר לפיד, הם שני יריבים פולטיים. אבל היום, רביעי, הם מצאו מכנה משותף. שניהם יצאו באופן חד משמעי נגד החלטת בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

שניהם תקפו את החלטת התובעת היוצאת בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, פאטו בנסודה, שהודיעה על פתיחת חקירה בעניין פשעי מלחמה שבוצעו בשטחים ובמזרח ירושלים מ-13 ביוני 2014 - יום פתיחת המבצע להשבת שלושת הנערים החטופים. בנסודה מסיימת את תפקידה בקרוב וההחלטה לא מחייבת את מחליפה קארים חאן הבריטי, שיחליט אם להמשיך בחקירה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על ההחלטה. "בית הדין המוטה בהאג קיבל החלטה שהיא תמצית האנטישמיות והצביעות. הוא קבע שחיילינו הגיבורים והמוסרים שנלחמים נגד הטרוריסטים האכזריים ביותר עלי אדמות דווקא הם פושעי מלחמה. בית הדין כמובן לא אומר מילה נגד אירן, סוריה ומשטרי רודנות אחרים שמחוללים פשעי מלחמה אמיתיים. יש רק דבר אחד שניתן לעשות: להילחם על האמת בכל המדינות, בכל הבמות ובכל הפורומים. להגן על כל חייל וחייל, כל מפקד ואזרח. אני מבטיח שאנחנו נילחם על האמת עד שנבטל את ההחלטה השערורייתית הזאת".

יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "ההחלטה של בית הדין בהאג היא חרפה אנטישמית שתשמש להעמקת הסכסוך ולעידוד הסרבנות הפלסטינית. אני גאה בחיילי ובקציני צה"ל שמגנים עלינו מפני איום הטרור. ישראל לא תאפשר לאף בית דין בינלאומי לשפוט את חיילינו.