+
ראשון 9 מאי 2021

סקר NTV - חוק חיסון חובה?

הוויכוח הכי גדול בימים האלה הוא האם להתחסן או לא בחיסון נגד נגיף הקורונה? לאחר שרבים רבים נהרו להתחסן בהתחלה, החלה לאחרונה ירידה בכמות המתחסנים. יותר ויותר אנשים טוענים שהם לא רוצים להתחסן מכל מיני סיבות. הבעיה היא שכל עוד רוב הציבור לא התחסן, לא נוכל לחזור לשפיות, לשגרה. החלטנו לשאול אתכם מה אתם חושבים. האם צריך לחייב את כולם להתחסן? השאלה ששאלנו בסקר הייתה: "האם אתם בעד חקיקת חוק המחייב את כל האזרחים להתחסן"? ומדוע.

פורסם: 02.03.21 , 03:16 צפיות: 158 |
סקר NTV  - חוק חיסון חובה? סקר NTV  - חוק חיסון חובה?

אבי אמסלם: בעד, באופן אישי התחסנתי מיד. על דעת הרפואה ועל דעת רבנן, אנחנו נמצאים במגיפה כה מסוכנת שאנחנו חייבים להתחסן בכדי לצאת ממנה.

משה אוחיון, מ.ס אשדוד: אני לא יודע אם אפשר לחייב את כולם להתחסן ואם זה נכון, אבל ללא ספק אני כן בעד שכולם יתחסנו ונחזור לשגרה הרגילה שכולנו מחכים. כאחד שעבר קורונה ומחוסן לתקופה הקרובה,  כן הייתי מתחסן אם לא הייתי לאחר קורונה, בפרט שאני רואה המון חברים ומשפחה קרובה שהתחסנו וכולם בסדר גמור. בשורה תחתונה בשביל לחזור לחיים נורמאליים כולם חייבים להתחסן.

שייע פייגנבויים, פרשן ערוץ הספורט ואונליין טי.וי: "אני בעד חקיקה, מפני שמי שרוצים את כל הזכויות, יהיו חייבים חיסון אחרת לא יכנסו למגרשים, להצגות, למסעדות, לבתי קפה לבתי ספר וגנים".

פדי חכמון: ראשית אני התחסנתי.  אבל אני לא בעד חקיקת חוק כזה מהסיבה שזה פוגע בזכויות חופש האדם.  מה שכן, בהחלט מותר להגביל אותם לכניסות למקומות כמו תיאטראות וכ"ו. 

צחי איבגי, מנהל אומנים:  חובה על כל אזרח ואזרח להתחסן למען החזרה לשגרה

ורד לוי:  "אני לא בעד חקיקה לחייב להתחסן. אבל אני בעד לא להכניס אנשים שלא  התחסנו למקומות ציבוריים והמוניים.

שרון ביטון: ברור שאני בעד חוק, אנחנו מאמינים במדע ובטוחים שזה יחזיר אותנו לשגרה הכי מהר שאפשר.

אלון חזן, נבחרת ישראל: לא יודע אם חוק הוא הדבר הנכון, אבל חייבים לגרום לכך שלמחוסנים יהיה יתרון על אלו שלא מחוסנים בטיסות, באירועי תרבות, ראיונות עבודה וכל דבר אחר. שמחוסנים, כל מתנגדי החיסון זכותם לא להתחסן, אך במצב חירום עולמי יש מחיר לרצונם.

יוסי אסלן, עיתונאי: "כי בריאות הכלל חשובה, והאפשרות שהחברה תחזור להתקיים כסידרה היא לא זכות של כל אזרח, אלא גם עטופה בחובות שעליו לקיים. בדיוק כמו שמותר לעשן אבל אסור לעשן בציבור, מותר לא להתחסן, אבל תישאר בבית שלך.

רוני סאיג, פעיל חברתי: מתנגד לכך נחרצות. הדבר נוגד חוק יסוד. בה בעת בהחלט ראוי שהממשלה תוסיף לקדם התחסנות בשיטת תגמול חיובי. זאת הן על ידי עידוד וקידום שקיפות מול ציבור האזרחים במדינה והן על ידי פרסום והנגשה של נתונים רפואיים אפידמיולוגיים.

נועה בן סלים: נגד. כי זה פוגע בזכות לשלמות הגוף. כששומרים על הזכות לשלמות הגוף לא עושים למישהו משהו שהוא לא רוצה".

איציק ציפרוט: אני בעד חקיקת חוק חיסון חובה. אנחנו בעיצומה של התפרצות מגיפה, החיסון היא הדרך המהירה המוכחת לעצירת מגיפות.  סירוב לחיסון שמוכח כיעיל, משמעותו המשך הפצת המחלה. זמנים קשים - החלטות קשות.

ארנולד נטייב, רדיום דרום:  לא ניתן לכפות על אוכלוסייה שלמה להתחסן - יש אנשים שכלל לא יכולים להתחסן מסיבות בריאותיות. צריך להגביר את המודעות לחיסונים ולתמרץ את המתחסנים. מי שלא יכול להתחסן - יוכל להיכנס לכל מקום ללא סנקציות תחת בדיקות מהירות / כל 24 שעות.

ברוך מרזל: אני נגד כפייה מכל סוג שהוא. אנחנו כבר היום עוברים את הגבולות הדמוקרטיות. שלא יגידו לחיילים בני 18 שאם הם לא מתחסנים, אז הם לא יוצאים הביתה, או לעובדים במקום העבודה. צריך לתת חופש בחירה

דודי דוידוב: כל בן אדם לוקח אחריות על גופו. מחר יגידו מי שמעשן לא יכול להיכנס, אח"כ מיש שספרדי ומי שאוהד יפו ועוד ועוד. אין לזה סוף.

קובי מויאל: אני בעד. צריכים לחייב את כולם כדי לצאת מהמחלה ולחזור לשגרה